سنسور های دوربین اصلی هواوی پی 30 پرو | بلاگ

سنسور های دوربین اصلی هواوی پی 30 پرو

ساخت وبلاگ
سنسور های دوربین اصلی هواوی پی 30 پرو

سنسور های دوربین اصلی گوشی هواوی پی 30 پرو بهترین امتیاز را از سایت معتبر دگزومارک کسب کرد. در این مقاله می خواهیم این موضو را با شما بررسی کنیم. 


سنسور هواوی پی 30 پرو

یکی از معتبر ترین سایت های تحلیل و بررسی سنسور های دوربین گوشی های هوشمند و حتی دوربین های حرفه ای، سایت دگزومارک است. این سایت معتبر همواره بعد از رونمایی گوشی های هوشمندی که لایق بررسی باشند، آزمایش های مختلفی را بر روی سنسور های دوربین اصلی و سلفی گوشی ها انجام می دهد و با استفاده از معیار هایی ثابت در پایان امتیازی را برای هر گوشی در نظر می گیرد که دیگر این امتیاز های تبدیل به یکی از اصلی ترین مقیاس های مقایسه سنسور های دوربین گوشی های هوشمند مختلف شده و این بار نوبت به هواوی پی 30 پرو، جدیدترین پرچمدار این شرکت رسیده است.

بالاترین امتیاز برای سنسور های دوربین اصلی هواوی پی 30 پرو
پیش از هواوی پی 30 پرو، گوشی های هواوی میت 20 پرو، پی 20 پرو و سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس با کسب امتیاز های 109 از دگزومارک بهترین های این سایت معتبر بودند. اما دیگر زمان سلطه نشینی این گوشی های هوشمند به پایان رسیده و هواوی پی 30 پرو با کسب امتیاز 112 در بخش دوربین های اصلی به تنهایی به تخت سلطنت تکیه داده است.

امتیاز کسب شده در بخش دوربین های اصلی

امتیاز کسب شده در بخش دوربین های اصلی

قطعا هواوی کسب چنین امتیاز بالایی را مدیون سنسور های قدرتمند خود در بخش عکاسی می باشد. این گوشی هوشمند توانست در بخش عکاسی امتیاز 119 را کسب کند که تا به الان هیچ گوشی هوشمندی نتوانسته چنین امتیازی را به خود اختصاص دهد. هواوی پی 30 پرو به لطف سنسور پریسکوپ 125 میلی متری که باعث زوم فوق العاده عالی سنسور های دوربین این گوشی هوشمند می شدو نیز سنسور TOF در نظر گرفته شده که فاصله جسم مورد نظر را تا سنسور های دوربین در نظر کی گیرد و البته امکان عکسبرداری سه  بعدی را نیز به شما می دهد، توانست چنین امتیاز بالایی را از دگزومارک کسب کند.

سنسور های دوربین اصلی این گوشی هوشمند توانایی زوم 2 برابری magnification (بسیار با کیفیت تر از زوم portraits) را دارند که همین امر باعث شده تا در بخش زوم در قسمت عکاسی امتیاز 95 را کسب کند.

سنسور اصی 40 مگاپیکسلی این گوشی هوشمند به شما این توانایی را می دهد تا با گشودگی دریچه دیافراگم مناسب در نظر گرفته شده، در شرایطی با نور کم عکس های با کیفیتی را به ثبت برسانید البته نباید فراموش کنیم این سنسور قدرتمند نویز های موجود در نور کم بخصوص شب را به حداقل میزان خود می رساند و تصاویری با کیفیت بسیار مناسب را به شما ارائه می دهد.

مشکلات ثبت ویدئو که دست از سر هواوی برنداشته است
اما در بخش ویدئو، سنسور های دوربین اصلی این گوشی هوشمند امتیاز 97 را کسب کرد،امتیاز کسب شده در بخش ویدئو، با امتیاز کسب شده هواوی میت 20 پرو برابر و از پی 20 پرو کمتر بوده است. در این بخش هنوز هم سنسور های هواوی در زمینه تفکیک رنگ نتوانسته اند کیفیت بالای مورد نظر را از دید دگزومارک ارائه کنند. یکی دیگر از مشکلات سنسور های دوربین اصلی در هنگام ثبت ویدئو فریمه های مشخص شده بود که شاید همیشه در ویدئو دیده نشود اما دیدن لحظه ای بعضی از فریم های مخصوصا در نور کم که نویز ها به حداکثر میزان خود می رسند کیفیت ویدئو های ثبت شده را به شکل چشم گیری کاهش می دهند.

دوربین سلفی خوب اما نه بهترین

امتیاز کسب شده در بخش دوربین سلفی
امتیاز کسب شده در بخش دوربین سلفی


سنسور دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی این گوشی هوشمند توانست امتیاز 89 را به خود اختصاص دهد و به نسبت امتیاز هواوی میت 20 پرو (75) و هواوی پی 20 پرو (72) باید گفت پیشرفت چشم گیری داشته. اما کماکان سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس با کسب امتیاز 96 پیشتاز دوربین های سلفی می باشد. برای اطلاعات بیشتر از پرچمداران جدید این شرکت شما را به مطالعه مطلب هرآنچه باید از هواوی پی 30 و پی 30 پرو بدانید دعوت می کنیم.

منبع: dxomark

علم و فناوری و اینترنت و کامپیوتر و ...هواوی,...
ما را در سایت علم و فناوری و اینترنت و کامپیوتر و ... دنبال می کنید

نویسنده : نازنین کریمی وند بازدید : 30 تاريخ : سه شنبه 20 آبان 1399 ساعت: 7:33